پرینتر, قیمت پرینتر

معرفی بهترین پرینترهای چندکاره خانگی و اداری سال 1401

معرفی بهترین پرینترهای چندکاره خانگی و اداری سال 1401

معرفی بهترین پرینترهای چندکاره خانگی و اداری سال 1401:

همه ما می دانیم پرینتر یا چاپگر وسیله ای است که تصاویر و متن های مورد نظر ما را از روی رایانه به روی کاغذ چاپ می کند. در بیشتر ادارات و حتی خانه ها برای سهولت در هزینه و زمان، از عمل پرینت کردن استفاده می کنیم. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و با توسعه دستگاه های مختلف، اغلب دستگاه ها و چاپگرهای کوچک، جایگزین چاپگرهای بزرگ و جاگیر شده اند. امروزه شما با داشتن پرینترهای چندکاره خانگی یا اداری که فضای کمی را اشغال می کنند، می توانید بسیاری از کارهای اداری و غیر اداری خود را انجام دهید.

به همین دلیل هم دانستن اطلاعات لازم درباره پرینترهای چندکاره و آگاهی درباره پرینترهای چندکاره می تواند به شما کمک شایانی کند. به طوری که شناختن پرینترهای مختلف در خرید پرینتر برای محل کار یا حتی پرینترهای خانگی می توانند راهنمای خوبی برای شما باشند. در ادامه به معرفی انواع چاپگر مناسب کارهای اداری و خانگی می پردازیم.

محتوا پنهان

 

معرفی پرینترهای چندکاره خانگی:

وقتی به سراغ خرید پرینترهای چندکاره خانگی می روید، احتمالا چاپگرهایی نظر شما را جلب می کنند که هزینه بالایی نداشته باشند و فضای زیادی را هم اشغال نکنند. هم چنین ممکن است سرعت پرینتر برای شما اهمیت زیادی نداشته باشد، اما به شما پیشنهاد می کنیم، در خرید یک پرینتر مناسب، سرعت پرینتر را هم به عنوان یک فاکتور مناسب برای خرید در نظر بگیرید.

پرینترهای چندکاره اچ پی مدل Pro MFP M125nw:

پرینترهای چندکاره اچ پی مدل M125nw، قابلیت های مختلفی از جمله اسکن، پرینت و کپی را دارد. با قابلیت های دیگری که این پرینتر دارد، شما قادر هستید با اتصال به موبایل خود دستورات چاپ را برای این پرینتر چندکاره ارسال کنید.

رزولوشن یا دقت چاپ پرینترهای چندکاره اچ پی مدل M125nw، در حدود x 600 dpi است و با ظرفیت چاپ حدود 2000 برگ در ماه قادر به چاپ است. این پرینتر چندکاره می تواند 20 برگ را در دقیقه چاپ کند. سایز قابل استفاده برای این پرینتر، کاغذ A4 است. علاوه بر آن این پرینتر چند کاره قابلیت چاپ روی انواع کاغذهایی چون پاکت نامه، مقوا، کارت پستال و… را نیز دارد.

پرینترهای چندکاره اچ پی مدل Pro MFP M125nw

پرینترهای چندکاره اچ پی مدل Pro MFP M125nw

پرینترهای چندکاره جوهرافشان کانن مدل PIXMA TS6320:

پرینترهای چندکاره جوهرافشان کانن مدل PIXMA TS6320، پرینتری چند کاره است که دستگاهی مناسب برای پرینت در فضای خانه محسوب می شود. با این پرینتر می توانید به بلوتوث یا وایرلس هم متصل شوید.

این پرینتر هم مانند بسیاری از پرینترهای چندکاره دیگر قابلیت کپی، اسکن و چاپ را دارد. این پرینتر از سرعت نسبتا خوبی برخوردار است. به طوری که پرینترهای چندکاره جوهرافشان کانن مدل PIXMA TS6320، می تواند در هر دقیقه 25 صفحه را چاپ کند. از بین این 25 صفحه، قادر است 15 صفحه سیاه و 10 صفحه را به صورت رنگی چاپ کند. بزرگ ترین کاغذی که می توانید با این نوع پرینتر چاپ کنید، کاغذ A4 است.

پرینترهای چندکاره جوهرافشان کانن مدل PIXMA TS6320

پرینترهای چندکاره جوهرافشان کانن مدل PIXMA TS6320

معرفی پرینترهای چندکاره اداری:

وجود یک چاپگر یا پرینترهای چندکاره در هر محیط اداری ضروری است. درست است که همه مشاغل و خانه ها به انواع چاپگر مناسب کارهای اداری و خانگی نیاز ندارند، اما مسلم است که داشتن چاپگر بسیاری از نیازهای ما را به خصوص در محیط های کاری برطرف می کند.

پرینترهای چند کاره اداری به دلیل استفاده بیشتر و قرار گرفتن در محیط های اداری نسبت به پرینترهای چندکاره خانگی باید دارای ویژگی های خاصی باشند. برای مثال بهتر است این پرینترها به شبکه اینترنت اتصال پیدا کنند تا در زمان و هزینه به جای متصل شدن به چند کامپیوتر صرفه جویی شود. هم چنین پرینترهای اداری باید از قدرت بیشتری نسبت به سایر پرینترها برخوردار باشند تا بتوانند نیاز محیط کسب و کار را برطرف سازند. در نتیجه بهتر است پرینترهای چندکاره اداری را انتخاب کنید که از پردازنده قوی تری برخوردار باشند. سرعت چاپ پرینتر هم از جمله نکاتی است که باید در هنگام خرید پرینترهای چندکاره اداری به آن توجه کنید. هرچه سرعت چاپ پرینتر بالاتر باشد، کارها در محیط اداری هم سریع تر انجام می شوند.

 

پرینتر لیزری اچ پی چهارکاره M1536dnf:

پرینترهای چندکاره لیزری اچ پی M1536dnf، یکی از پرینترهای مناسب برای فضاهای اداری محسوب می شود که با فناوری لیزری، علاوه بر کپی، اسکن و چاپ، فکس را هم انجام می دهد. این پرینتر دارای صفحه نمایش لمسی نمی باشد اما روی آن کلید هایی برای انجام کارهای مربوطه و تنظیمات روی آن قرار گرفته است.

این پرینتر برای کاغذ هایی با اندازه های مختلف A4, A5, B5 (JIS), A6 قابل استفاده می باشد.

پرینترهای چندکاره لیزری اچ پی M1536dnf قادر هستند در هردقیقه 25 صفحه را چاپ نمایند. این پرینتر توانایی چاپ 8000 صفحه را به صورت ماهیانه دارد و می تواند 99 صفحه را بدون وقفه پشت سر هم چاپ نماید. رزولوشن چاپ این پرینتر 600 × 600 dpi است و می تواند 25 تا 200 درصد از کپی را بزرگنمایی کند. به طور کلی پرینتر چندکاره اچ پی M1536dnf پرینتری با قدرت و مناسب برای محیط های اداری محسوب می شود.

پرینتر لیزری اچ پی چهارکاره M1536dnf

پرینتر لیزری اچ پی چهارکاره M1536dnf

چاپگر لیزری اچ پی استوک چهار کاره M1212nf:

چاپگر لیزری چندکاره M1212nf، قابلیت های مختلفی از جمله چاپ، کپی، اسکن، فکس وADF را دارد. این پرینتر به دلیل قابلیت های مختلف آن از جمله حمل آسان و قدرتمند، پرینتری مناسب برای کارهای اداری و محیط کاری محسوب می شود.

برای کار با پرینترهای چندکاره M1212nf، می توانید از کاغذهای مختلف با سایز های متفاوتی مثل A4, A5, A6, B5 بهره ببرید.

این پرینترهای چندکاره نیز سرعت خوبی برای چاپ دارند و می توانند تا 19 صفحه را در دقیقه چاپ کنند. هم چنین قادر است در ماه 8000 برگه را چاپ کند. این پرینتر دارای حافظه 64 مگابایتی است و پردازنده قدرتمند 400 مگاهرتزی دارد. حداکثر ظرفیت کپی این پرینتر به تعداد 99 برگه به صورت پشت سرهم است.

رزولوشن پرینترهای چندکاره M1212nf، 600 × 600 dpi است اما رزولوشن کپی سیاه سفید آن ها 600 × 400 dpi است. علاوه بر آن، این پرینتر توانایی بزرگنمایی کپی از 25 تا 400 درصد را نیز دارد.

چاپگر لیزری اچ پی استوک چهار کاره M1212nf

چاپگر لیزری اچ پی استوک چهار کاره M1212nf

پرینترهای چندکاره لیزری hp، سیاه و سفید و مدل LaserJet Pro MFP M130a:

پرینتر LaserJet Pro MFP M130a، پرینتری است که قابلیت اسکن، کپی و چاپ را دارد. از این پرینتر به دلیل رزولوشن آن بیشتر برای چاپ های متنی استفاده می شود. این پرینتر نسبت به سایر مدل های شبیه به خودش، جزو پرینترهای چندکاره کوچک محسوب می شود و برای محیط های اداری و به خصوص خانگی مناسب است.

حافظه این پرینتر 128 مگابایت می باشد و قدرت پردازنده آن 600 مگاهرتز است. سرعت چاپ سفید و سیاه این پرینتر 22 برگ در دقیقه است. این پرینتر قادر است در ماه در حدود 1500 برگه را چاپ کند.

پرینترهای چندکاره LaserJet Pro MFP M130a تنها از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل می شود و این موضوع یکی از نقاط ضعف این پرینتر محسوب می شود. این پرینتر شاید پرینتر قدرتمندی محسوب نشود اما مناسب برای فضاهای خانگی و اداری کوچک محسوب می شود.

پرینترهای چندکاره لیزری hp، سیاه و سفید و مدل LaserJet Pro MFP M130a

پرینترهای چندکاره لیزری hp، سیاه و سفید و مدل LaserJet Pro MFP M130a

پرینتر چندکاره لیزری hp، سیاه و سفید و مدل LaserJet Pro MFP M130fw:

پرینترهای چندکاره مدل LaserJet Pro MFP M130fw، پرینتری چهار کاره است که قابلیت های فکس، اسکن، کپی و چاپ را دارد. این پرینتر سبک بوده و حمل آسانی دارد.

رزولوشن چاپ این پرینتر، 600 × 600 dpi است. هم چنین دارای حافظه 256 مگابایتی است و پردازنده ای با قدرت 600 مگاهرتزی دارد. این پرینتر علاوه بر قابلیت کابل USB برای اتصال، دارای امکان اتصال بدون سیم نیز می باشد.

پرینترهای چندکاره مدل LaserJet Pro MFP M130fw، دارای صفحه نمایشی کوچک هستند که به دلیل داشتن پنلی لمسی، کارکردن با آن را برای همه افراد آسان می کند. سرعت چاپ سیاه و سفید این پرینترهای چندکاره 23 برگه در دقیقه است. این پرینتر که در چاپ، سرعت نسبتا بالایی دارد، می تواند 99 صفحه را به صورت پشت سرهم چاپ کند و در ماه قادر است تا 1500 برگه را به چاپ برساند.

این پرینتر چندکاره مانند برخی پرینترهای معرفی شده، پرینتری با قدرت متوسط است و گزینه مناسبی برای محیط های خانگی و اداری که پرینترهایی با حجم کاری کم احتیاج دارند، محسوب می شود.

پرینتر چندکاره لیزری hp، سیاه و سفید و مدل LaserJet Pro MFP M130fw

پرینتر چندکاره لیزری hp، سیاه و سفید و مدل LaserJet Pro MFP M130fw

معرفی بهترین پرینترهای وایرلسی:

پرینترهای چندکاره وایرلسی یا بی سیم، کارکردن با پرینترها را با توجه به پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن وسایل برای ما آسان تر کرده اند. پرینترهای وایرلسی فضاها را برای استفاده ما بازتر می کنند به طوری که از شلوغ شدن فضا با اتصال سیم های مختلف و بلند جلوگیری می کنند. پرینترهای وایرلسی نسبت به کارایی که ارائه می دهند از قیمت های مناسبی نیز برخوردار هستند.

پرینترهای وایرلسی دارای قابلیت های متفاوتی از جمله اتصال بلوتوث، NFC، و Wi-Fi هستند. در صورتی که برای محیط کاری خود پرینتر وایرلسی تهیه کنید، افراد بیشتری می توانند به پرینتر شما متصل شوند. در نتیجه شما با انتخاب یک پرینتر وایرلسی، در وقت، هزینه و فضای کاری خود صرفه جویی می کنید. برای این منظور شما باید به دنبال بهترین پرینترهای وایرلسی معرفی شده باشید.

 

پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل Pro MFP M26nw:

پرینترهای چندکاره اچ پی مدل Pro MFP M26nw، قادر هستند عملیات های چاپ، کپی و اسکن را انجام دهند.

این پرینترها از سرعت نسبتا خوبی برخوردار هستند. به طوری که قادرند در هر دقیقه 18 برگه را چاپ نمایند. حداکثر ظرفیت چاپ این پرینترها در ماه نیز 1000 برگه است.

پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل Pro MFP M26nw، با رزولوشن x 600 dpi علاوه بر اتصال از طریق کابل USB، قابلیت اتصال به کامپیوتر و وایرلس را نیز دارد. این پرینتر از پرینترهایی با قدرت محسوب می شود و برای محیط های خانگی و اداری بسته به نیاز افراد، مناسب است.

پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل Pro MFP M26nw

پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل Pro MFP M26nw

پرینترهای چندکاره جوهرافشان کانن مدل PIXMA TS3320:

پرینتر سه کاره کانن مدل PIXMA TS3320، یکی از پرینترهای باکیفیت و قدرتمند است که می تواند برای محل کار یا خانه شما بسیار مفید واقع شود. این پرینتر روی انواع کاغذهای مختلف با جنس های متنوع قابل استفاده می باشد. برای مثال می توان از این پرینتر برای چاپ روی کاغذ معمولی، کاغذهایی برای چاپ با رزولوشن بالا، پاکت نامه، کاغذ گلاسه، برچسب و… استفاده کرد.

پرینترهای چندکاره کانن مدل PIXMA TS3320، دارای رزولوشن با کیفیت بسیار خوب x 4800 dpi 1200 هستند. درست است که سرعت چاپ این پرینتر نصف مدل TS6320 می باشد، اما نسبت به این پرینتر از کیفیت بالاتری برای چاپ برخوردار است. در واقع این پرینتر توانایی چاپ 7 برگه سیاه و سفید و 4 برگه رنگی را در هر دقیقه دارد.

این پرینتر چندکاره علاوه بر قابلیت های گفته شده، توانایی اتصال به بلوتوث و قابلیت اتصال به وایرلس را نیز دارد. تنها نکته ای که باید درباره این پرینتر بدانید این است که در پرینترهای چندکاره کانن مدل PIXMA TS3320 امکان شبکه کردن پرینتر وجود ندارد.

پرینترهای چندکاره جوهرافشان کانن مدل PIXMA TS3320

پرینترهای چندکاره جوهرافشان کانن مدل PIXMA TS3320

پرینتر چندکاره کانن مدل MX922:

پرینتر چهار کاره کانن مدل MX922، عمل های چاپ، فکس، اسکن و کپی را انجام می دهد. این پرینتر نیز از کیفیت خوبی برخوردار است و می توانید از آن برای چاپ تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید. رزولوشن چاپ این پرینتر   x 2400 dpi9600 است.

پرینترهای چندکاره کانن مدل MX922، از سرعت خوبی برخوردار هستند و قادرند در هر دقیقه 15 صفحه سیاه و سفید و 10 صفحه رنگی را به چاپ برسانند. علاوه بر آن شما با کارتریج این پرینتر هم می توانید 300 صفحه را چاپ کنید.

از قابلیت های مهم و پرکاربرد این پرینتر امکان اتصال به وایرلس و شبکه شدن است. علاوه بر آن شما می توانید حتی روی CD و DVD نیز عملیات چاپ را انجام دهید.

به طور کلی پرینتر چهار کاره کانن مدل MX922، پرینتری قدرتمند با کیفیت بسیار مناسب است که می توانید از آن برای کارهای اداری محل کار و حتی کارهای خانگی نیز بهره ببرید.

پرینتر چندکاره کانن مدل MX922

پرینتر چندکاره کانن مدل MX922

معرفی چند مدل پرینتر ارزان و کارا همراه با عکس و قیمت:

برای خیلی از افراد علاوه بر قابلیت های مختلف پرینترهای چندکاره، قیمت پرینترها هم بسیار با اهمیت است. در این قسمت ما قصد داریم به معرفی چند مدل پرینتر ارزان و کارا همراه با عکس و قیمت آن ها بپردازیم. به همین دلیل هم بیشتر به معرفی پرینترهای چندکاره مناسب با قیمت زیر 5 میلیون تومان می پردازیم. برای آشنایی بیشتر با پرینترهای چندکاره و انواع آن ها به همراه قیمت هایشان در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M15w:

پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M15w، پرینتری با چاپ لیزری و تک کاره است. این پرینتر فاقد نمایشگر است و قدرت رزولوشن آن 600 × 600 dpi می باشد.

این پرینتر با چاپ 19 برگه سیاه و سفید در دقیقه از سرعت نسبتا خوبی برخوردار است. علاوه بر آن این پرینتر قادر است 8000 برگه را به صورت ماهیانه چاپ کند.

این پرینتر حافظه 16 مگابایتی دارد. هم چنین قادر است به شبکه Wi-Fi متصل شود. به طور کلی پرینتری مناسب برای فضاهای اداری و خانگی محسوب می شود.

قیمت پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M15w، در حدود 000 000 5 تومان می باشد.

پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M15w

پرینتر لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro M15w

پرینتر لیزری اچ پی مدل Laser 107w:

پرینتر لیزری اچ پی مدل Laser 107w، پرینتری تک کاره است. قدرت رزولوشن این پرینتر 1200 × 1200 است. در نتیجه از کیفیت خوبی برای چاپ تصاویر مختلف برخوردار است.

حافظه این پرینتر 64 مگابایت است و قادر است به درگاه Wi-Fi نیز متصل شود. سرعت چاپ این پرینتر برای چاپ سیاه و سفید، 20 برگ در دقیقه است و از سرعت خوبی نیز برخوردار است. این پرینتر قادر است تا 1500 برگه را به صورت ماهیانه به چاپ برساند.

قیمت پرینتر لیزری اچ پی مدل Laser 107w در حدود 000 330 4 تومان است.

پرینتر لیزری اچ پی مدل Laser 107w

پرینتر لیزری اچ پی مدل Laser 107w

پرینتر لیزری اچ پی مدل Neverstop Laser 1000 A:

پرینتر لیزری اچ پی مدل Neverstop Laser 1000A نیز پرینتری تک کاره است و قدرت رزولوشن آن  600 × 600 dpi می باشد. حافظه این پرینتر 64 مگابایت است اما قابلیت اتصال به شبکه و Wi-Fi را ندارد.

این پرینتر از سرعت خوبی برخوردار است و قادر است 25 تا 30 برگه را در دقیقه چاپ کند. توان کار این پرینتر به صورت ماهیانه نزدیک به 20000 برگه است و پرینتری قدرتمند محسوب می شود.

قیمت این پرینتر 000 850 3 تومان است و برای محیط های اداری و خانگی، پرینتری مناسب محسوب می شود.

پرینتر لیزری اچ پی مدل Neverstop Laser 1000 A

پرینتر لیزری اچ پی مدل Neverstop Laser 1000 A

مقایسه برند canon و hp در پرینترهای سیاه و سفید:

مقایسه از لحاظ صرف هزینه:

در ابتدا اگر بخواهیم برند canon و hp را از نظر قیمت با هم مقایسه کنیم، باید بدانید که قیمت ها با توجه به نوسانات ارزی و گمرکی قیمت ثابتی ندارند. پرینترهای چندکاره با توجه به امکاناتی که ارائه می دهند، قیمت های متفاوتی نیز دارند. جالب است بدانید پرینترهای لیزری به طور کلی نسبت به پرینترهای جوهری از قیمت های بالاتری برخوردار هستند.

اگر به سراغ مقایسه کارتریج پرینترهای چندکاره برند canon و hp برویم، چاپ اسناد مختلف و متون با کارتریج برند canon از کارتریج برند hp ارزان تر است. شما باید بدانید تا زمانی که از پرینترهای چندکاره استفاده می کنید، به کارتریج نیاز پیدا می کنید، در نتیجه دانستن قیمت های کارتریج می تواند در بسیاری از هزینه های شما صرفه جویی کند.

 

مقایسه از لحاظ کیفیت:

درست است که برند canon و hp هر دو در کیفیت از پرینترهای برگزیده محسوب می شوند، اما خوب است بدانید پرینترهای برند hp در چاپ عکس ها و تصاویر از کیفیت پایین تری برخوردار هستند. در مقابل پرینتر های برند canon در چاپ اسناد و تصاویر از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. البته این مقایسه کیفیت برای چاپ روی هر نوع کاغذ با هر نوع جنسی صدق نمی کند و فقط منظور ما در این قسمت کاغذ های معمولی است.

 

مقایسه از لحاظ سرعت:

در مقایسه سرعت چاپ، برند canon سرعت بالاتری نسبت به برند hp دارد. در صورتی که فاکتور سرعت چاپ برای شما اهمیت زیادی دارد، بهتر است به سراغ برند canon بروید. البته برای چاپ رنگی بهتر است به سراغ برند hp بروید زیرا این برند در چاپ تصاویر و متون رنگی بهتر و با سرعت بیشتری عمل می کند.

 

مقایسه برند canon و hp

                                                                                                  مقایسه برند canon و hp

مقایسه از لحاظ دقت یا رزولوشن:

یکی از فاکتورهایی که به شما در تهیه پرینترهای چندکاره با توجه به نیازتان کمک می کند، رزولوشن پرینترهای چندکاره است. باید این را درنظر بگیرید که هر برندی دارای مدل های متنوع با کارکردها و دقت های متفاوت عرضه شده است و شما باید با توجه به نیازتان بهترین انتخاب را داشته باشید.

اگر بخواهیم درباره رزولوشن این دو برند صحبت کنیم، باید گفت که هر دو برند دارای مدل های مختلف با رزولوشن هایی با دقت بالا یا پایین هستند و نمی توان به صورت دقیق گفت که کدام برند از رزولوشن بالاتری برخوردار است. هر دوی این برندها دائما در حال پیشرفت و رسیدن به استانداردهای جدیدتر برای بالا بردن دقت و رزولوشن مدل های مختلف خود هستند.

 

مقایسه از لحاظ امکانات نرم افزاری:

هر کدام از برندهای canon و hp امکانات نرم افزاری متفاوتی را در هر مدل از پرینترهای چندکاره ای که عرضه کرده اند، ارائه می دهند. برند canon در مقایسه با بسیاری از مدل های برند hp، از نظر اعمال تنظیمات مختلف و ارائه امکانات متنوع، قابلیت ها و توانایی های بیشتری برای ارائه دارند. اما این موضوع نیز بسته به مدل هر برند متفاوت است.

نتیجه گیری:

در مقایسه برند canon و hp در پرینترهای سیاه و سفید باید اول از هرچیزی به نیاز خودتان بسته به محل کارتان و امکاناتی که دوست دارید به شما ارائه دهد، توجه کنید. برند canon و hp هردو از برندهای مطرح و به نام در حوزه پرینترهای چندکاره هستند و مدل های متنوع زیادی بسته به کارکردشان ارائه داده اند.

شما در ابتدا برای خرید پرینترهای چندکاره باید به این موضوع توجه کنید که چه فاکتورهایی برای شما درتهیه پرینتر اهمیت دارد. سپس به مقایسه آن فاکتورها در برند ها و مدل های مختلف بپردازید. به همین منظور هم نتیجه گیری درباره این دو برند امری سلیقه ای است که شما قبل از هر چیز باید به علاقه خودتان و نیازتان توجه لازم را داشته باشد. در نهایت هم اقدام به تهیه پرینترهای چندکاره مورد نظر خود کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.