چاپ اتیکت یا لیبل فرش

چاپ اتیکت یا لیبل فرش

چاپ اتیکت یا لیبل فرش

چاپ اتیکت یا لیبل فرش

هر یک از فرش هایی که در کشور ایران به تولید می رسند، صاحب یک برند و یک سری مشخصات می باشند. تمامی این اطلاعات می بایست بر روی مارک پشت فرش ثبت شوند تا افراد در هنگام خرید، اطلاعات کافی در رابطه با آن فرش و محصول داشته باشند. چاپ و اتیکت فرش یکی از بهترین روش ها برای ثبت مارک محصول بر روی پشت محصول می باشد.

در حال حاضر، روش های مختلفی برای ثبت مارک پشت فرش وجود دارد. همچنین، انواع اتیکت فرش نیز متفاوت هستند و می توان بسته به نوع فرض و صادراتی یا غیر صادراتی بودن آن، چاپ و اتیکت فرش را انتخاب کرد. در ادامه این مقاله قصد داریم در رابطه با لیبل فرش و جزئیات این مارک ها و اتیکت های فرش صحبت کنیم. پس اگر قصد دارید در رابطه با چاپ و اتیکت فرش اطلاعات کافی کسب کنید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

چاپ اتیکت یا لیبل فرش

چاپ اتیکت یا لیبل فرش

چاپ و اتیکت فرش چیست؟

چاپ و اتیکت فرش یکی از انواع روش هایی است که با کمک آن می توان مشخصات محصول را در پشت فرش ثبت کرد. در واقع، شما هر محصولی را که در دست بگیرید، دارای یک سری مشخصات و یک سری ویژگی هایی می باشد. بدیهی است که اگر بخواهید در رابطه با مشخصات محصول اطلاعات کسب کنید باید به دفترچه راهنمای آن و یا توضیحات پشت محصول مراجعه کنید.

چاپ و اتیکت فرش  نیز دقیقا همین کار را می کند. در واقع، بر روی اتیکت فرش تمامی مشخصات فرش ذکر می شوند. این اتیکت ها در انواع مختلف و در سایزها و طرح های متنوع قابل خریداری می باشند. البته همه انواع اتیکت فرش دارای یک کیفیت مشخص نیستند. برخی از لیبل ها طول عمر بالاتری نسبت به بقیه لیبل ها دارند.

موضوع حائز اهمیتی که وجود دارد، نحوه چاپ و اتیکت فرش است که البته این کار باید توسط افراد خبره در زمینه چاپ انجام شود. اتیکت یا لیبل فرش در انواع مختلفی به تولید می رسد و می تواند برای انواع فرش ها اعم از ماشینی و دستی مورد استفاده قرار گیرد.

چرا به لیبل فرش، مارک هم می گوییم؟

اگر تا به حال قصد خرید لیبل فرش را داشته باشید، نام مارک پشت فرش را هم شنیده اید. مارک فرش همان اتیکت یا لیبل فرش است. در واقع، با توجه به اینکه در بسیاری از موقعیت ها بر روی لیبل فرش، مارک و برند فرش نیز نوشته می شود، به لیبل ها مارک هم می گوییم.

از این رو در صورتی که جایی نام مارک فرش را شنیدید، بدانید که منظور از مارک همان لیبل فرش می باشد. مارک فرش نیز در شکل ها، طرح ها و ابعاد مختلف قابلیت سفارش دارند. تمامی این موضوعات باید توسط فرد خریدار قید شوند تا مارک فرش به صورت اختصاصی برای فرد خریدار تولید شود.

چاپ و اتیکت فرش

چاپ و اتیکت فرش

آشنایی با انواع اتیکت فرش

اتیکت فرش در حال حاضر با تنوع بسیار بالایی به چاپ می رسد. به همین خاطر، شرکت های مختلفی وجود دارند که اقدام به چاپ و اتیکت فرش کرده اند. کیفیت بالای اتیکت های فرش از یک طرف و قیمت مناسب اتیکت ها از طرف دیگر، باعث شده است که برخی از اتیکت ها پرطرفدارتر از بقیه اتیکت ها باشند.

شاید برای شما این سوال مطرح شود که آیا اتیکت های فرش دارای تنوع هستند؟ واقعیت این است که در گذشته اتیکت های فرش معمولا به یک صورت به تولید می رسیدند و بر روی فرش ثبت می شدند. ولی در حال حاضر، اتیکت های فرش دارای انواع متفاوتی می باشند و می توان بر اساس انواع اتیکت های فرش، یکی از بهترین اتیکت ها را انتخاب نمود.

در حال حاضر دو دسته بندی اصلی برای تعریف انواع اتیکت فرش وجود دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

آشنایی با دو دسته بندی رایج برای اتیکت های فرش

اتیکت های فرش دارای انواع بسیار زیادی می باشند. اما موضوع حائز اهمیتی که وجود دارد این است که بتوانیم این اتیکت ها را با روش های مختلف دسته بندی کنیم. مشتریانی که قصد ثبت سفارش برای چاپ و اتیکت فرش را دارند، باید در رابطه با انواع لیبل فرش اطلاعات کافی کسب کرده باشند تا بتوانند بهترین نوع لیبل فرش را سفارش دهند.

در ادامه می خواهیم دو دسته بندی رایج برای انواع اتیکت فرش را ذکر کنیم. پس اگر قصد ثبت سفارش برای اتیکت فرش را دارید، با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع اتیکت فرش

آشنایی با انواع اتیکت فرش

دسته اول؛ چاپ و اتیکت فرش چسب دار و بدون چسب

چاپ و اتیکت فرش به دو صورت اصلی انجام می شود. به طور کلی، برخی از اتیکت های فرش چسب دار و برخی از آن ها بدون چسب می باشند.

 • اتیکت های چسب دار

رایج ترین اتیکت ها و لیبل های فرش، اتیکت های چسب دار می باشند. این نوع اتیکت ها دارای چسب می باشند و به وسیله اتو به پشت فرش چسبانده می شوند. جنس اتیکت های چسب دار بسته به نوع سفارش مشتری می تواند متفاوت انتخاب شود.

اتیکت های چسب دار شاید در برابر آب و رطوبت مقاومت خوبی نداشته باشند و همین موضوع باعث شود که اتیکت های چسب دار مورد توجه فرش فروشان و تولید کنندگان فرش قرار نگیرند. ولی در حال حاضر و با تکنولوژی های جدید چاپ، اتیکت های چسب دار نیز مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارند.

 • اتیکت های بدون چسب

یکی دیگر از انواع اتیکت های موجود در بازار، اتیکت های بدون چسب هستند. این نوع اتیکت ها دارای انواع مختلفی می باشند و در جنس ها و ابعاد مختلفی به تولید می رسند. اتیکت های بدون چسب با کمک دوخت بر روی فرش ثابت می شوند. به همین خاطر می توانند مقاومت خوبی در برابر رطوبت و آب داشته باشند.

معمولا اتیکت های بدون چسب با پارچه تولید می شوند. البته می توان از جنس های مختلف پارچه برای تولید این لیبل ها استفاده نمود.

دسته دوم؛ دسته بندی اتیکت ها بر حسب جنس

یکی دیگر از انواع دسته بندی اتیکت ها، دسته بندی آن ها بر حسب جنس است. اینکه چه نوع جنسی برای تولید اتیکت و چاپ لیبل ها استفاده شود، بسیار حائز اهمیت است. در ادامه می خواهیم این دسته بندی ها را ذکر کنیم.

 • اتیکت های کاغذی

این نوع اتیکت ها از جنس کاغذ هستند و می توانند بر روی فرش چسبانده شوند. اتیکت های کاغذی معمولا از جنس گلاسه گرم پایین و مات می باشند. مقاومت این اتیکت ها نسبت به اتیکت های دیگر پایین است؛ زیرا معمولا این لیبل ها با شستشو از بین می روند.

البته با توجه به اینکه هزینه چاپ و اتیکت فرش کاغذی به ویژه در تیراژهای بالا، پایین است؛ بسیاری از افراد علاقه مند به استفاده از این اتیکت ها برای فرش می باشند.

 • اتیکت های پارچه ای

اتیکت های پارچه ای از پارچه های مختلف به تولید می رسند. اتیکت های پارچه ای از نوع بدون چسب هستند و بر روی فرش دوخته می شوند. با توجه به اینکه این اتیکت ها دارای مقاومت خوبی می باشند، یکی از بهترین گزینه ها برای فرش ها محسوب می شوند.

از مزیت های اتیکت های پارچه ای این است که هیچ گاه در مقابل آب آسیب نمی بینند و از فرش جدا نمی شوند.

 • اتیکت های اتویی

اتیکت های اتویی یکی دیگر از انواع اتیکت ها هستند که معمولا از جنس ساتن مات و براق ساخته می شوند. این نوع اتیکت ها به صورت برچسب دار به تولید می رسند و با قرار دادن یک اتو بر روی فرش ثبت می شوند.

از مزیت های بارز اتیکت های اتویی این است که این اتیکت ها به راحتی با آب کنده نمی شوند. ولی در صورتی که در دمای زیر 0 درجه قرار گیرند، احتمال آسیب به آن ها و کنده شدن آن ها وجود دارد.

تفاوت لیبل فرش ها

تفاوت لیبل فرش ها

تفاوت لیبل فرش ها در چیست؟

شاید برای برخی از افراد این سوال مطرح شود که تفاوت اتیکت های فرش اتیکت یا لیبل فرش چیست؟ به طور کلی، نوع جنس استفاده شده برای لیبل های فرش می تواند تعیین کننده تفاوت لیبل ها باشد. همانطور که اشاره کردیم، لیبل های فرش یا به صورت پارچه ای و یا به صورت کاغذی به تولید می رسند.

نحوه چسباندن مارک بر روی فرش نیز متفاوت است. در صورتی که لیبل به صورت کاغذی باشد، می توان با چسب این لیبل ها را بر روی فرش چسباند. ولی در صورتی که لیبل پارچه ای باشد دوختن و چسباندن لیبل امکان پذیر می باشد.

نحوه چسباندن اتیکت فرش به فرش

یکی از سوالاتی که برای افراد پیش می آید این است که نحوه چسباندن لیبل فرش به فرش چگونه است؟ به طور کلی، با توجه به اینکه جنس اتیکت های فرش با هم متفاوت هستند، نحوه چسباندن آن ها نیز متفاوت می باشد. در ادامه می خواهیم در رابطه با نحوه چسباندن اتیکت فرش به فرش صحبت کنیم.

 • نحوه چسباندن اتیکت های پارچه ای

اتیکت های پارچه ای در واقع بر روی فرش چسبانده نمی شوند. بلکه این اتیکت ها بر روی فرش دوخته می شوند. اتیکت های پارچه ای می توانند بهترین گزینه برای لیبل های فرش باشند. زیرا به هر حال بدون اینکه چسبانده شوند، بر روی فرش قرار می گیرند و می توانند تا سال ها، همان جا بمانند بدون اینکه خراب شوند.  

 • نحوه چسباندن اتیکت های کاغذی

اتیکت های کاغذی یکی از انواع اتیکت های موجود در بازار می باشند که دارای کیفیت های مختلفی می باشند. این اتیکت ها با چسب چوب بر روی فرش ثبت می شوند. کیفیت چسباندن این اتیکت ها پایین است و همین موضوع باعث شده که در بسیاری از مواقع، این اتیکت ها با شستشو از بین بروند.

 • نحوه چسباندن اتیکت های اتویی یا چسب دار

همانطور که از نام این اتیکت ها مشخص است، این اتیکت ها با حرارت اتو گرم می شوند. اتیکت های اتویی یا چسب دار می توانند با حرارت اتو به مدت 30 ثانیه بر روی فرش ثبت شوند. به همین خاطر، شاید ساده ترین راه برای چسباندن اتیکت بر روی فرش، همین روش باشد.

نحوه چسباندن اتیکت فرش به فرش

نحوه چسباندن اتیکت فرش به فرش

نحوه چاپ مارک فرش

چاپ مارک فرش باید با روش های مطمئن و بر اساس تجربه افراد خبره صورت گیرد. در حال حاضر، روش های مختلفی برای چاپ مارک فرش وجود دارند. بسته به اینکه نوع جنس مارک فرش چه چیزی باشد، نحوه چاپ مارک فرش نیز می تواند متفاوت باشد.

لازم است که افراد بر اساس ابعاد استاندارد اتیکت فرش، بهترین اتیکت فرش را برای فرش های خودشان انتخاب کنند و به شرکت هایی که اقدام به ارائه خدمات چاپ مارک فرش می کنند، سفارش دهند. در حال حاضر امکان چاپ مارک فرش با قیمت های مختلف در بسیاری از شرکت ها وجود دارد.

نحوه چاپ مارک فرش

نحوه چاپ مارک فرش

ابعاد استاندارد اتیکت فرش برای تمامی سایزهای فرش

چاپ و اتیکت فرش بر اساس سایز استاندارد فرش تولید می شوند. لازم است که افراد بر اساس سایز فرش، اتیکت را انتخاب کنند و سفارش دهند. به طور کلی، یک سری ابعاد استاندارد اتیکت فرش وجود دارند که اگر افراد از آن ها مطلع باشند، راحت تر می توانند اتیکت فرش را سفارش دهند. در ادامه می خواهیم در رابطه با این ابعاد صحبت کنیم.

 • سایز اتیکت برای فرش 6 متری

فرش های 6 متری جزء کوچک ترین فرش هایی هستند که به صورت ماشینی و دستی به تولید می رسند. معمولا سایز استاندارد اتیکت و لیبل فرش برای فرش های 6 متری، سایز 12 در 16 سانتی متر می باشد.

 • سایز اتیکت برای فرش 9 متری

فرش های 9 متری جزء فرش هایی هستند که می توانند در اندازه های خاص لیبل داشته باشند. سایز 17 در 25 سانتی متر برای لیبل فرش بهترین گزینه محسوب می شود. بهتر است که این سایز بر اساس نوع فرش نیز انتخاب شود.

 • سایز اتیکت برای فرش 12 متری

فرش های 12 متری بزرگ ترین نوع فرش های موجود در بازار هستند. در حال حاضر، می توان اتیکت ها را برای فرش های 12 متری در دو سایز مختلف سفارش داد. سایز 21 در 32 سانتی متر یکی از سایزهای مختلف اتیکت و سایز 25 در 40 سانتی متر یکی دیگر از سایزهای مختلف اتیکت برای فرش های 12 متری محسوب می شوند.

قیمت چاپ لیبل فرش

شاید یکی از سوالاتی که برای افراد پیش بیاید این است که قیمت چاپ لیبل فرش چقدر است؟ به طور کلی، بر اساس نوع چاپ، ممکن است که قیمت چاپ نیز متفاوت باشد. ولی معمولا چاپ و اتیکت فرش با قیمت مناسبی قابل انجام می باشد.

اینکه قیمت چاپ لیبل فرش بر چه اساسی تعیین می شود را می توان بدین گونه توضیح داد. اولا اینکه شما از چه روشی برای چاپ و لیبل فرش خود استفاده می کنید؟ دومین اینکه لیبل فرش شما از چه جنسی است؟ سوم تیراژ چاپ لیبل ها است.

بدیهی است که هر چقدر تیراژ لیبل ها بالاتر باشد، قیمت نهایی چاپ و اتیکت فرش نیز پایین تر می آید. به همین خاطر، توصیه می شود که افراد حتما لیبل های فرش را بر اساس نیاز خودشان و در تیراژهای بالا سفارش دهند تا قیمت نهایی هر یک از لیبل ها پایین بیاید.

چاپ بام، ارزان ترین مرکز چاپ لیبل فرش

امروزه شرکت های مختلفی برای چاپ اتیکت فرش خدمات ارائه می کنند. ولی برخی از آن ها نمی توانند فرآیند چاپ بر روی مارک فرش را به درستی انجام دهند. واقعیت این است که استفاده از فناوری های نوین برای چاپ لیبل فرش بسیار حائز اهمیت می باشد. به همین خاطر، روش های مختلفی برای چاپ لیبل فرش مورد استفاده قرار می گیرند.

چاپ بام به عنوان یکی از بهترین ارائه دهندگان خدمات چاپ لیبل فرش شناخته می شود که توانسته بهترین چاپ ها را بر روی لیبل های فرش پیاده سازی کنید. چاپ بام امکان ثبت سفارش برای خرید لیبل فرش را در تیراژهای بالا فراهم کرده است.

تمامی افرادی که علاقه مند به داشتن اتیکت های خاص برای فرش های صادراتی و داخلی خود هستند، می توانند از خدمات چاپ بام استفاده کنند. قیمت چاپ بر روی لیبل فرش در چاپ بام بسیار پایین است و همین موضوع باعث شده که بسیاری از صاحبان کسب و کارهای فرش علاقه مند به ثبت سفارش در این شرکت باشند.

قیمت چاپ لیبل فرش

قیمت چاپ لیبل فرش

تعریف مارک فرش

به طور کلی برای اینکه مارک فرش را تعریف کنید و آن را به چاپ برسانید، باید به یک سری از موضوعات توجه داشته باشید. اول اینکه می بایست یک سری از موضوعات و توضیحات بر روی مارک فرش ذکر شوند. این موضوعات باید با بهترین روش چاپ بر روی اتیکت چاپ شوند و سپس بر روی فرش چسبانده شوند.

به همین خاطر، مارک فرش باید حاوی اطلاعات مهمی در رابطه با فرش باشد. در ادامه به اطلاعاتی که معمولا بر روی مارک پشت فرش قرار می گیرند، اشاره می کنیم. پس اگر قصد ثبت سفارش برای چاپ مارک فرش را دارید، بهتر است که به این موضوعات در مارک اشاره کنید.

 • درج کردن علامت استاندارد
 • درج کردن شماره استاندارد ملی
 • ثبت علامت های بین المللی در رابطه با نحوه نگهداری و شستشو فرش
 • ذکر آدرس و تلفن تماس شرکت تولید کننده فرش
 • ثبت شماره ثبت شرکت
 • ثبت اطلاعات دقیق فرش بر روی لیبل مانند اندازه فرش، تعداد شانه های آن و …
 • ثبت علامت مربوط به ساخت ایران
 • ثبت گارانتی شرکت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.